Середа, 18 липня 2018

Теорія та проектування засобів вимірювання -1.

Основи теорії вимірювальних приладів

Викладач: _____старший викладач_Зайцев Віктор Миколайович____

Назва навчальної дисципліни, до якої належить кредитний модуль Теорія та проектування засобів вимірювання -1. Основи теорії вимірювальних приладів

Спеціальність  (код і назва)__152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка_

Кількість кредитів  ECTS – _3,5_

(ІІ. ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ  ІІ.1.Навчальні дисципліни професійної та практичної  підготовки)

Індивідуальне  завдання Контрольна роботаДКР

___бакалавр__

Практичні (семінарські) __ год.

Вид та форма семестрового контролю: Залік

Анотація дисципліни

Теорія та проектування вимірювальних приладів Роль і значення дисципліни "проектування вимірювальних при¬ладів" ґрунтується на тих задачах, які поставлені при підготов¬ці студентів як проектувальників та конструкторів приладів точ¬ної механіки. В першу чергу це одержання студентами знань в цій області, набуття навиків проектування та уміння використання їх на практиці.

Особливістю приладів точної механіки є те, що вони насичені електричними, електронними, пневматичними та гідравлічними пе¬ретворювачами, знання яких повинно бути для студентів обов’язковим та грунтовним. Великого значення набуває підготовка студентів як технологів по виготовленню деталей та вузлів приладів.

Ця дисципліна є загально-інженерною дисципліною в структур¬но-логічній схемі з спеціальності. Вона базується на таких ос¬новних дисциплінах (перелік їх можна і збільшити):

1. Теоретична механіка - основи теорії коливань; приведення сил та моментів.

2. Прикладна механіка - теорія пружності; визначення момен¬тів інерції та їх приведення; теорія передач.

3. Теорія автоматичного управління - типові ланки; переда¬точні функції; слідкуючі системи; критерії стійкості.

4. Деталі та механізми приладів - пружні елементи; переда¬точні механізми; амортизатори; демпфери.

5. Перетворюючі пристрої приладів - електричні параметрич¬ні та генераторні; пневматичні, гідравлічні.

6. Теорія точності, надійності і основи метрології - методи розрахунку точності; синтез надійності; метрологічні показники; еталонна база.

7. Основи теорії вимірювальних приладів - загальні методи розрахунку характеристик та похибок засобів вимірювань.

Большинство фундаментальных идей науки существенно просты и, как правило, могут быть выражены на языке, понятном всем. (Альберт Эйнштейн)