П'ятниця, 19 жовтня 2018

Прилади вимірювання та контролю

Викладач: _____к.т.н., доцент_Литвиненко Павло Леонідович____

Назва навчальної дисципліни, до якої належить кредитний модуль Прилади вимірювання та контролю

Напрям підготовки__6.051003 Приладобудування_

Кількість кредитів  ECTS – _5_

(ІІ.2. Дисципліни вільного вибору студентів  Професійна складова)

Програма професійного спрямування __Інформаційні технології в приладобудуванні_

Індивідуальне  завдання Контрольна роботаРГР

___бакалавр__

Практичні (семінарські) _18_ год.

Лабораторні (комп’ютерний практикум) __ год.

Вид та форма семестрового контролю: Залік

Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Мета навчальної дисципліни.

Метою навчальної дисципліни є формування у студентів здатностей:

-      проводити аналітичний огляд, класифікацію та вибір приладів вимірювання та контролю;

-      виконувати необхідні проектні та конструкторські розрахунки;

-      використовувати отримані знання для вирішення відповідних практичних завдань.

1.2.Основні завдання навчальної дисципліни.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати :

-     основні питання з принципів побудови приладів вимірювання та контролю, особливості проектування та конструктивного виконання їх основних вузлів та систем;

вміти :

-     виконувати аналітичний огляд, класифікацію та вибір приладів вимірювання та контролю, проводити їх функціональний та структурний аналіз, виконувати необхідні проектні та конструкторські розрахунки.

Основна література

1. Воронцов Л. Н. Приборы автоматического контроля размеров в машиностроении /  Воронцов Л. Н., Корндорф С.Ф. – М. : Машиностроение, 1988. – 290 с. – ISBN 5-217-00005-8.

2.  Теория и проектирование контрольных автоматов / [Воронцов Л. Н. и др.]. – М. : Высш. шк., 1980. – 560 с.

3. Координатные измерительные машины и их применение / [Гапшис В.-А. А. и др.].  – М. :  Машиностроение, 1988. – 328 с. – ISBN 5-217-00003-1.

4. Бурдаков С. Ф. Проектирование манипуляторов промышленных роботов и роботизированных комплексов / Бурдаков С. Ф., Дьяченко В. А., Тимофеев А. Н. – М. :  Высш. шк., 1986. – 264 с. – ISBN 5-1617332-А.

5. Ямпольський Л. С. Елементи робототехнічних пристроїв і модулів ГВС / Ямпольський Л. С., Поліщук М. М., Ткач М. М. – К. : Вища шк., 1992. – 421 с.

Додаткова література

6. Кун С., Госселин К. Структурный синтез параллельных механизмов./ Кун С., Госселин К. ; пер. с англ. Л. В. Рыбак, А. В. Чичварина. – ФИЗМАТЛИТ, 2012. – 275 с.

7. Зенкевич, С.Л. Основы управления манипуляционными роботами / С.Л.Зенкевич, А.С.Ющенко. – М. : Изд-во МГТУ им. Н.Э.Баумана, 2004. – 480 с.

8. Бабак В. П. Автоматизованные системы неразрушающего контроля на базе микропроцессоров и микро-ЭВМ / Бабак В. П. – К. : УМКВО, 1988. – 71 c.

9. Робототехника и гибкие автоматизированные производства / Под ред. И. М. Макарова. – М.:  Высш. шк., 1986. Кн. І. – 356 с.

10. Вальков В. М. Контроль в ГАЛ / Вальков В. М. – Л. :  Машиностроение, 1986. – 232 с.

11. Робототехніка / Костюк В. І., Спину Г.О., Ямпольский Л. С., Ткач М. М. – К. : Вища шк., 1994. – 447 с.

12. Трехмерный контроль / Метрологический Центр Измерительных Приборов и Инструментов «Мастер-Сервис». – Режим доступа:  http://www.metrologi.ru/production/control

Каждая положительная ценность имеет свою стоимость в отрицательном выражении... Гений Эйнштейна ведет к Хиросиме. (Пабло Пикассо)