П'ятниця, 29 березня 2024
Лабораторія Мікропроцесорної техніки та автоматизації вимірювань

Навчальна лабораторія «Мікропроцесорної техніки та автоматизації вимірювань» створена викладачами кафедри у 1980 році для циклу дисциплін пов’язаних з обчислювальною технікою та інформаційними технологіями (це насамперед, дисципліни «Мікропроцесори в засобах вимірювання» та «Комп’ютеризовані вимірювальні комплекси»).

Кафедральна лабораторія забезпечує:

• вивчення основ мікропроцесорної техніки;
  • порівняння різних варіантів побудови «інтелектуальної» частини сучасного вимірювального приладу (плата, модуль, велика інтегральна схема);
  • програмування функцій мікропроцесорів;
  • вивчення інформаційних аспектів передавання інформації у сучасних комп’ютеризованих вимірювальних комплексах (джерела та приймачі інформації, канали передавання );
  • вибір датчиків та інтерфейсних сполучень для каналів збору даних;
  • порівняння та вибір засобів кодування та захисту даних;
  • застосування засобів децентралізації обробки вимірювальної інформації при побудові вимірювальних комплексів.

Сьогодні лабораторія – це великий комп’ютерний зал з різноманітним обладнанням (частково покупним, частково розробленим власними силами): ПЕОМ LENOVO (8 уст.), лабораторні пристрої з модулями серії І-7000 (цифрові комутатори, модулі аналого-цифрові перетворювачі (АЦП) та цифрово-аналогові перетворювачі (ЦАП), плати для роботи з AVR-МК, мікроЧІП.

Фотографія навчальної лабораторії (більше фото)

В лабораторії студенти виконують такі лабораторні роботи з дисципліни «Мікропроцесори в засобах вимірювання»:

Лабораторна робота №1. Звуковий синтезатор (структура мікропроцесорної системи, Н-коди).

Лабораторна робота №2. Електронний «пінг-понг» (установка з мікроЧІП).

Лабораторна робота №3. Контролерні функції мікропроцесора (формування затримки програмним шляхом, «біг вогників»).

Лабораторна робота №4. Робота PIR-датчика з МК Arduino AVR-МК.

Лабораторна робота №5. Відлагоджувальна плата tiny85 USB.

Лабораторна робота №6. Пристрої введення вимірювальної інформації (Робота з портами).

Лабораторна робота №7. Програмування мікроЧІП (МК PIC16F84).

Лабораторна робота №8. Робота 32-розрядного МК Arduino MÆ (Zero) з периферійними пристроями.

В лабораторії студенти виконують такі лабораторні роботи з дисципліни «Комп’ютеризовані вимірювальні комплекси»:

Лабораторна робота №1. Модульне приладобудування.

Лабораторна робота №2. Пріоритетне підключення приладів – джерел інформації.

Лабораторна робота №3. АЦП у вимірювальних каналах.

Лабораторна робота №4. Робота з зовнішнім модулем ADC8E.

Лабораторна робота №5. Робота з модулем TCRT5000.

Лабораторна робота №6. Робота з відбивачем-датчиком контролю переміщень.

Лабораторна робота №7. Одноконтурні АВК (калібрування датчика переміщень, запис характеристики у пам'ять мікропроцесорної системи).

Лабораторна робота №8. Інтелектуальна система з датчиком температури.

Науки делятся на естественные, неестественные и противоестественные. (Лев Давыдович Ланда)