УкраїнськаРусскийEnglish
Неділя, 26 травня 2024

Студентське життя

Студентські організації та медіа ресурси

В НТУУ "КПІ" працює широка мережа організацій, які представляють інтереси студентів, організують їх дозвілля, науковий пошук, захист громадських інтересів.

Студентські організації

Студмісто

На території університету розташовано 20 гуртожитків, в яких проживають понад 13 тис. студентів. Гуртожитки студмістечка за призначенням поділяються на 17 гуртожитків для одинаків, 2 сімейні гуртожитки та 1 гуртожиток для проживання аспірантів.

http://studmisto.kpi.ua/

Стипендіальне та соціальне забезпечення студентів

Стипeндія - постійна грошова виплата, що надається регулярно (зазвичай щомісяця) учням і студентам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів, а також аспірантам та докторантам, за умови успішного навчання. Регулюється законом України “Про вищу освіту” ст. № 54, п.2: “Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за кошти державного або місцевого бюджетів мають право на отримання соціальної або академічної стипендії. Розміри стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюється Кабінетом Міністрів України.”

Вирішення питань призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії, надання матеріальної допомоги Стипендіатам, заохочення кращих з них за успіхи навчанні, участь громадській, спортивній і науковій діяльності покладається на створену наказом ректора Стипендіальну комісію університету, що діє відповідно до затвердженого Положення про Стипендіальну комісію КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Відповідно до правил призначення академічних стипендій академічними стипендіями є:

  1. стипендії, засновані Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України (у тому числі іменні), які призначаються студентам, аспірантам за результатами навчання за певним освітнім (освітньо-кваліфікаційним) рівнем, розміри та порядок призначення яких визначаються окремими нормативно-правовими актами;
  2. мінімальні ординарні (звичайні) академічні стипендії;
  3. мінімальні ординарні (звичайні) академічні стипендії у підвищеному розмірі -студентам, які навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), визначеними переліком спеціальностей (спеціалізацій) галузей, для яких встановлюється підвищений розмір академічних стипендій, затвердженим у встановленому порядку.
  4. стипендії у підвищеному розмірі за особливі успіхи у навчанні

Розмір академічних стипендій для студентів, визначається виходячи з установленого Кабінетом Міністрів України розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для Університету, умов навчання, спеціальності, спеціалізації (групою спеціалізацій ОС «Бакалавр» для 1 – го курсу 1-го семестру), успішності стипендіата.

У разі коли стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, виплачується одна стипендія найбільшого розміру, якщо інше не передбачене законодавством.

Також в університеті діє система заохочення кращих у навчанні студентів: встановлені і виплачуються іменні та персональні стипендії (близько 175), стипендії Президента України (5), Кабінету Міністрів України (1), Верховної Ради України (4), імені І.В.Курчатова (2). Додатково до основної стипендії призначаються стипендія в розмірі 1000 грн ДП НАЕК "Енергоатом" та Персональна стипендія випускника КПІ, народного депутата України Д.Й.Андрієвського.

У КПІ ім. Ігоря Сікорського проводиться значна, важлива для суспільства соціально спрямована робота. Діти-сироти, студенти з особливими потребами, чорнобильці та студентські сім'ї із дітьми перебувають на обліку у ДНВР, з ними ведеться постійна робота та надається допомога.

Стипендії в КПІ ім. Ігоря Сікорського (розміри, документи, запитання - відповіді)
ТИМЧАСОВІ ПРАВИЛА призначення академічних стипендій

Деякі законодавчі акти:

Іменні стипендії в КПІ

Медичне обслуговування студентів та аспірантів

Медичне обслуговування студентів та аспірантів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» здійснює власна поліклініка, розташована на території компактного проживання й навчання студентів.

Спорт в університеті

В університеті затверджена і реалізується програма "Про організацію спортивно-оздоровчої роботи", яка має на меті підвищення рівня залучення студентської молоді до спортивно-оздоровчих заходів, покращення результатів виступів збірних команд університету на всеукраїнських змаганнях, підвищення рівня вмотивованості участі студентів у таких заходах.

Практичні заняття з 14 видів спорту проводяться один раз на тиждень для студентів І-ІІІ курсу. Студенти за власним бажанням обирають як вид спорту, так і викладача, що відповідає вимогам Болонського процесу. Студенти з вадами здоров'я займаються за спеціальними науково-обґрунтованими методиками на спеціальному медичному відділенні кафедри фізичної реабілітації.

В навчальну програму також входять заняття з греблі, регбі, стрільби з лука, футболу, які проводять викладачі кафедри спортивного вдосконалення.

Студенти НТУУ “КПІ” після занять мають можливість відвідувати секційні заняття з різноманітних видів спорту за пільговими цінами, завдяки студентському профспілковому комітету.

Щорічно відбувається спартакіада КПІ ім. Ігоря Сікорського з 18 видів спорту: плавання, легка атлетика, баскетбол, шахи, волейбол, футбол, настільний теніс, шейпінг, армспорт, бокс, гра го тощо. У ВНЗ проводяться міжнародні шахові турніри за участю видатних гросмейстерів світового класу, спільно з федерацією го – Кубок України з гри го, футбольний турнір між студентськими командами України та Польщі, Кубок ректора з футзалу серед студентських організацій університету та багато інших важливих масштабних заходів.

Туристичні змагання «Лабіринт» традиційно проводяться на Київському морі двічі на рік.

Спортивні клуби

Масовими стали шаховий клуб та клуб з гри го, клуб підводного плавання "Атлантида", туристичний клуб "Глобус" та клуб "Папай".

Відділення спеціальних медичних груп

Секції ФП

Збірні команди КПІ

Центр культури та мистецтв НТУУ "КПI"

http://ckm.kpi.ua/

Центр культури та мистецтв Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"

Контактна інформація:
Адреса ЦКМ: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, 03056, Київ, Україна

Телефони для довiдок: +380 44 204 92 03, +380 44 204 91 32
URL: http://ckm.kpi.ua
Директор ЦКМ НТУУ "КПІ": Галушко Михайло Михайлович

Центр культури та мистецтв є складовою частиною державної культурно-освітньої системи України. Це широко доступна, комплексна культурно-освітня установа, яка надає студентській молоді можливості всебічного розвитку і самовизначення у сфері вільного часу, сприяє організації змістовного проведення дозвілля, відпочинку. У колективах художньої самодіяльності займаються більше трьох тисяч студентів та співробітників університету. Чотири колективи мають звання народних. Багато випускників КПІ закінчили театральні та музичні вузи і працюють на ниві культури. Це режисер Театру драми і комедії О. Лісовець, солістка Театру опери та балету Н. Моісеєва, соліст гурту "ВВ" О. Скрипка, один з найвідоміших диригентів хорового співу, який і по сьогоднішній день очолює хорову капелу випускників університету різних років, О.І. Жигун та ін.

Підрозділи ЦКМ

Творчі колективи

Запрошуємо студентів та співробітників КПІ в колективи художньої самодіяльності:

Афіша подій в ЦКМ НТУУ "КПІ"

План залу в ЦКМ НТУУ "КПІ"

Галерея фотографій

Творчі колективи

Джерело фотографії

ЦКМ

Загальноуніверситетські підрозділи

Культура

Відпочинок із КПІ

У розпорядженні КПІшної спільноти є чотири бази відпочинку з максимальними зручностями: "Маяк", "Глобус", "Сосновий" та "Політехнік", які з настанням тепла готові прийняти відпочивальників. Остання, до речі, працює навіть узимку.

http://relax.kpi.ua

У розпорядженні КПІшної спільноти є чотири бази відпочинку з максимальними зручностями: "Маяк", "Глобус", "Сосновий" та "Політехнік", які з настанням тепла готові прийняти відпочивальників. Остання, до речі, працює навіть узимку.

Оздоровчий комплекс "Маяк" знаходиться на березі Чорного моря в с.Лазурне (Херсонська область, 90 км від м. Херсон). Чисте море, яскраве сонце, піщані пляжі чекають на політехніків. Це справжній морський курорт. Можна сказати, що це власні Канарські острови для КПІ. Отож, пакуйте валізи – потяг №102 "КПІ – Маяк" відправляється з першої колії.

Гірсько-спортивний оздоровчий табір "Глобус" розташований в Івано-Франківській області на кордоні Карпатського національного парку, неподалік (8 км) гори Говерла. Подібного різнобарвного містечка не має жоден ВНЗ України. Магія тутешніх гір і мандрів непереборна,  вона просто так не відпустить, а емоції від туристичних походів надовго лишаться у пам'яті.

Студентський оздоровчий табір "Політехнік" – це просто чудове місце. За 40 км від Києва (с. Глібовка, Київська обл.) ви знайдете чисте повітря соснового лісу,  охайний пляж на березі Київського моря. Бажаєте активно відпочити – будь ласка. Футбол, волейбол, настільний теніс, більярд – усі ігрові види спорту до ваших послуг.

Табір відпочинку "Сосновий" – це чарівні береги Дніпра у м. Українка (Київська обл.). Назва бази цілком відповідає її змісту: тут повітря настояне на терпкому сосновому ароматі. Окрім сосен, тут ростуть листяні та фруктові дерева, неймовірно гарні  під час цвітіння – милуватися не намилуватися. Також тут можна спіймати золоту рибку і загадати бажання…

Усі без винятку бази відпочинку відкриті як для викладачів і співробітників (та членів їхніх родин), так і для студентів нашого Політеху. Путівки можна придбати як на декілька днів ("Політехнік", "Сосновий"), так і на повну зміну ("Маяк", "Глобус", "Політехнік", "Сосновий"). Гнучка цінова політика робить відпочинок максимально доступним. Тому "відклеюйтеся" від екранів комп'ютерів і телевізорів та вирушайте за КПІшним релаксом.

За додатковою інформацією звертатися: корп. 1, кім. 102; тел. 093-126-60-77, 204-95-88; http://relax.kpi.ua

Працевлаштування

Центр розвитку кар'єри

Адреса: 03057, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корпус №1, к. 299
тел.: 204-85-93
Контактний email для розміщення вакансій: rabota.kpi[at]gmail.com
Центр працює: Щоденно (крім неділі та суботи) з 10-00 до 13-00, 14-00 до 17-00

http://rabota.kpi.ua

На кафедрі працюють дні відкритих дверей для роботодавцій,  а також кафедра приймає участь у ярмарках професій, які проводяться в університеті.

03057, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корпус №1, к. 299
тел.: 204-85-93
Контактний email для розміщення вакансій: rabota.kpi[at]gmail.com
Центр працює: Щоденно (крім неділі та суботи) з 10-00 до 13-00, 14-00 до 17-00

Головним завданням Центру розвитку кар'єри Університету, який розпочав свою діяльність у 2001 році, є надання багатотисячному загалу студентів, аспірантів та випускників університету різноманітної допомоги з питань тимчасового, сезонного та повного працевлаштування. Співробітники Центру займаються налагодженням контактів із потенційними роботодавцями для формування масиву тимчасових і постійних вакансій, робочих місць для проходження виробничої та переддипломної практик; проведенням тренінгів, презентацій, семінарів та консультацій з питань кар'єри, виставкової діяльності; міжрегіональним та міжнародним співробітництвом.

Центр представляє КПІ ім. Ігоря Сікорського на різноманітних профільних заходах, у тому числі виставках, ярмарках професій тощо.

Традиційним стало проведення Центром двічі на рік Ярмарку вакансій "Робота для тебе", участь в роботі якого беруть відомі вітчизняні та іноземні підприємства і організації, зацікавлені у працевлаштуванні перспективних студентів та молодих спеціалістів. Під час Ярмарку студенти та випускники мають можливість ознайомитись з діяльністю компаній, дізнатись про наявні вакансії, отримати інформацію про відкриті програми з працевлаштування, стажування,проходження практики.

Ярмарок професій в КПІ

8 листопада в НТУУ «КПІ» пройшов традиційний ярмарок професій «КПІ запрошує до співпраці». Цей ярмарок є своєрідним майданчиком, який дає змогу зустрітися роботодавцям, зацікавленим у кваліфікованих фахівцях, і представникам факультетів і інститутів КПІ, які готують таких працівників. Зустрітися й обговорити питання, однаково важливі як для підприємств, які потребують нових кадрів, так і для університету, який їх готує. І, певна річ, для сьогоднішніх студентів, які завтра стануть до самостійної роботи. Тож учасники ярмарку говорили про вимоги до майбутніх спеціалістів, умови їх працевлаштування, перспективи компаній, які вони представляли, особливості навчання в університеті – одне слово, про все те, що хвилює завтрашніх молодих спеціалістів та їх майбутніх керівників.

Відкриваючи зустріч, перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко зауважив, що вона є першою з запланованої на цей місяць низки заходів, спрямованих на вирішення проблем працевлаштування випускників університету. І хоча нині з університетом співпрацюють понад 4000 компаній, підприємств, фірм і організацій, і практично всі випускники КПІ одразу після закінчення влаштовуються на роботу, це не дозволяє адміністрації університету випускати ці питання з поля зору. Особливо, якщо зважити на те, що до старих партнерів КПІ щороку долучаються нові. А в НТУУ «КПІ», в свою чергу, з’являються нові, запитані ринком спеціальності, без яких стає неможливим подальший розвиток не лише окремих підприємств, але й усієї економіки країни.

На цьогорічний ярмарок професій КПІ прийшли керівники кадрових служб більш як 100 компаній і підприємств, а також викладачі та студенти всіх факультетів і інститутів університету. Тож працедавці та їхні майбутні працівники мали змогу познайомитися просто в залі Вченої ради. Їхньому спілкуванню сприяло й те, що обабіч рядів крісел було встановлено стенди факультетів, окремих кафедр і деяких компаній. Завдяки цьому ярмарок розпочався ще до його офіційного початку роботи.

Втім, виступи на пленарному засіданні учасники теж слухали дуже уважно. Воно й не дивно: доповідачі говорили про проблеми, які безпосередньо стосуються підготовки фахівців і їхньої майбутньої діяльності. Так, значну частину свого виступу заступник першого проректора НТУУ «КПІ» професор Володимир Тимофєєв присвятив тому, яким чином в університеті вирішуються питання забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців. З огляду на те, що нині в КПІ здійснюється навчання за більш як 130 спеціальностями, причому за 127-мома з них – за бюджетними замовленнями, це питання є надзвичайно важливим як для факультетів, так і для роботодавців. Не менш цікавими для присутніх стали доповідь директора Науково-дослідного центру прикладної соціології НТУУ «КПІ» «Соціоплюс» Анатолія Мельниченка, який розповів про тенденції, що спостерігаються на вітчизняному ринку праці, та їх вплив на підготовку і розподіл випускників КПІ, виступ голови Студентської ради Інституту прикладного системного аналізу КПІ Максима Древаля, присвячений можливостям органів студентського самоврядування щодо сприяння пошуку працедавцями «своїх» випускників, а студентами – «своїх» працедавців, проректора університету, завідувача кафедри фізики металів ІФФ, член - кореспондента НАН України Сергія Сидоренка про підготовку фахівців в сфері матеріалознавства і директора Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації НМК ІПО НТУУ «КПІ» Юрія Богачкова про організацію в інституті роботи щодо підготовки фахівців з трансферу технологій тощо. Ну і, звичайно, дуже корисною для студентської частини аудиторії стала інформація представників компаній, які виступили на засіданні, тим більше, що серед них були такі відомі, як «Epam Systems», ПАТ «Київенерго», ТОВ «Люксофт Україна», «IBM», ПАТ «Рівнеазот», Державне підприємство «Антонов» (Київський авіаційний завод) та інші.

Після пленарного засідання учасники ярмарку розійшлися по факультетах і кафедрах, де почалася робота над вирішенням конкретних питань щодо організації спільної роботи підрозділів університету та представників компаній з підбору кандидатів для роботи, відпрацювання процедур і підготовки відповідних документів.

Щороку восени в НТУУ "КПІ" проходить ярмарок професій "КПІ запрошує до співпраці". Цього року він відбудеться 8 листопада у вигляді круглих столів по обговоренню шляхів удосконалення партнерських зв'язків між факультетами та представниками організацій, компаній і фірм – потенційних і нинішніх партнерів та роботодавців наших випускників, які зможуть ознайомитися з науково-освітньою діяльністю КПІ та долучилися до нових форм взаємодії на довгострокову перспективу.

Головною метою проведення даного заходу є впровадження нових форм співпраці НТУУ «КПІ» з підприємствами та організаціями на довгострокову перспективу.

Задачі проведення заходу:

  • Налагодження партнерських стосунків між НТУУ «КПІ» та підприємствами і бізнесом на довгострокову перспективу.
  • Інформування роботодавців щодо готовності НТУУ «КПІ» до адаптації навчальних програм підготовки фахівців відповідно до вимог ринку праці.
  • Діалог випускників НТУУ «КПІ» і роботодавців щодо практичної підготовки фахівців, ефективного використання знань, вмінь та навичок у провідних компаніях України.
  • Створення НТУУ «КПІ» іміджу навчального закладу, що готовий співпрацювати з роботодавцями за європейськими стандартами.

Партнерами КПІ загалом є більше 4 тис. підприємств, організацій і наукових центрів України, з-понад 2300 з них університет має двосторонні угоди. Це дозволяє НТУУ "КПІ" мати зворотний зв'язок, тобто оперативно визначати, яких фахівців потребує економіка, як вдосконалити навчальний процес під ці потреби, як зробити діяльність молодих фахівців ефективнішою.

Запрошуємо до співпраці

 
Годинник
ПОСИЛАННЯ
Цитата
Науки делятся на естественные, неестественные и противоестественные. (Лев Давыдович Ланда)

Пошук
Статистика
Користувачі : 4761
Зміст : 252
Переглянути хіти змісту : 3088948
Останні статті